wyszukiwanie zaawansowane
1 » 2 » 3 » nSplitter Pro 1x2 MK-II QS4
nSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QS
nSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QSnSplitter Pro 1x2 MK-II QS

nSplitter Pro 1x2 MK-II QS

Dostępność: Zapytaj o dostępność

Czas wysyłki: 5 dni

Koszt wysyłki: od 15,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier Polska - 20,00 zł
Kurier dla dużych anten - 60,00 zł
Kurier Polska - 20,00 zł
Przesyłka pocztowa priorytetowa - 15,00 zł
InPost Paczkomaty24 - 15,00 zł
Odbiór osobisty - 0,00 zł

Numer katalogowy: HDMI2578

Stan magazynowy:

Kod EAN: 5900741501789

Stan produktu: Nowy

Gwarancja: 2 lata

Cena: 319,00 zł

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Zalety i wady
  • Recenzje produktu (0)

nSplitter Pro 1x2 to zaawansowany rozdzielacz sygnału HDMI umożliwiający wysyłanie cyfrowego sygnału wizji i fonii z jednego źródła sygnału HDMI do dwóch lub więcej (przy połączeniu kaskadowym) odbiorników (ekranów) HDTV naraz.
Dobrze działa z większością dekoderów płatnych platform w tym nboxami i dekoderami nc+.
Odbiornikami (ekranami) mogą być telewizory plazmowe, LCD, monitory lub projektory wyposażone w wejścia HDMI lub DVI-D. nSplitter Pro obsługuje protokół zabezpieczeń HDCP, jest wyposażony we własne klucze HDCP.

Od kwietnia 2011 roku dostępna jest nowa wersja oznaczona symbolem MK-II.

Od wersji MK-II nSplitter został wyposażony w obsługę funkcji, która nazwana została DreamEDID. Daje ona użytkownikowi możliwość przełączenia nSplittera Pro w tryb, w którym tablice EDID podłączonych do niego odbiorników są zastępowane predefiniowanymi tablicami zawierającymi listę najwyższych obsługiwanych przez nSplitter Pro formatów wizji i fonii.

Ta nowa funkcja, niespotykana w innych splitterach HDMI, umożliwia poszerzenie kompatybilności pomiędzy urządzeniami zgodnymi z różnymi wersjami specyfikacji HDMI. Umożliwia ona również sprzętową korektę tablic tych urządzeń AV, które niepoprawnie raportują zakres obsługiwanych standardów wizji lub fonii - dotyczy to szeregu modeli telewizorów i amplitunerów.

Funkcja DreamEDID pozwala również na rozwiązanie problemu braku możliwości wyświetlania obrazu 3D, gdy odtwarzacz 3D zgodny z HDMI 1.4a łączymy do telewizora 3D Ready poprzez amplituner standardu HDMI 1.3. Sygnał ze źródła 3D należy wówczas rozdzielić przy użyciu nSplittera Pro i posłać osobno do TV i do amplitunera. Funkcja DreamEDID zapewnia wówczas właściwą sygnalizację formatów akceptowanych przez oba urządzenia.

Jeśli po podłączeniu jakiegoś dekodera do telewizora zwykłym kablem HDMI widzimy czarny ekran oznaczający niezgodność tych dwóch urządzeń w takim przypadku pomaga zastosowanie nSplittera. Wystarczy go wpiąć w tor pomiędzy telewizor, a dekoder i wybrać jeden z dwóch trybów pracy:
1 tryb - podłączamy wszystkie kable i dopiero załączamy zasilanie nSplittera.
2 tryb - załączamy nSplitter do prądu i dopiero ostrożnie podłączamy kable HDMI.

Zasada działania:

nSplitter Pro po uruchomieniu kopiuje z podłączonego do niego odbiornika TV do własnej pamięci FLASH tablicę EDID zawierającą informacje o obsługiwanych przez ten odbiornik formatach wizji i fonii. W przypadku gdy do nSplittera podpięte są dwa odbiorniki, kopiowana jest tablica z odbiornika podpiętego do wyjścia HDMI oznaczonego jako HDMI OUTPUT2, co daje użytkownikowi możliwość wyboru odbiornika, do którego możliwości ma zostać dostosowany format transmitowanej wizji i fonii. Od tego momentu (do resetu nSplittera) tablica ta jest dostępna dla źródła sygnału w celu określania akceptowanych formatów wizji i fonii.

Gdy źródło (tuner satelitarny, kablowy, konsola multimedialna, komputer, Blu-Ray, DVD) rozpoczyna transmisję sygnału łączem HDMI, nSplitter Pro odbierając ten sygnał regeneruje go i po wzmocnieniu rozsyła do podpiętych do niego odbiorników (PDP, LCD, projektorów).

Gdy źródło koduje dostarczany sygnał protokołem HDCP, nSplitter Pro po regeneracji sygnału deszyfruje go, po czym wysyła osobne strumienie wizji i fonii do każdego z podpiętych odbiorników szyfrując sygnał w locie kluczami HDCP uzgodnionymi z każdym z nich.

Cechy specyficzne nSplittera Pro:

nSplitter Pro pozwala nie tylko na korzystanie z powszechnie dziś dostępnego sygnału HDMI w rozdzielczościach do 1080p@24/50/60Hz z 24-bitową informacją o kolorze (16,7 mln różnych barw), czyli sygnału FullHD 1080p, lecz jest również przygotowany do obsługi sygnału HDTV w formatach jakie staną się popularne w niedalekiej przyszłości: 1080p@60Hz z 36-bitową paletą kolorów (68,7 mld różnych barw) oraz 1080p@24Hz z 48-bitową paletą kolorów (281 bln różnych barw). nSplitter Pro obsługuje transmisję następujących cyfrowych formatów fonii: Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus, DST (Super Audio CD), Dolby Digital, DVD-Audio i PCM (do ośmiu 24-bitowych kanałów z próbkowaniem 192 kHz). Cechą charakterystyczną nSplittera Pro jest nieprzerywanie transmisji sygnału HDMI na moment odłączania lub podłączania odbiornika do innego wyjścia HDMI splittera. Daje to możliwość korzystania z nSplittera Pro do celów demonstracyjnych w centrach handlowych, gdzie nSplitterami Pro podłączonymi kaskadowo można sterować dużą liczbę odbiorników, bez obawy, że dołączenie nowego odbiornika spowoduje chwilowe wyłączenie obrazu na pozostałych, jak ma to miejsce w przypadku standardowych wersji splitterów HDMI. Jest to właściwość bardzo pożądana również przez wymagających użytkowników domowych zestawów HDTV.

W odróżnieniu od standardowych splitterów HDMI nSplitter Pro nie ogranicza automatycznie parametrów sygnału wizji ani fonii, gdy któryś z podłączonych odbiorników nie obsługuje formatu jaki jest w stanie generować źródło sygnału. Użytkownik sam decyduje o tym, do którego z podłączonych urządzeń ma zostać dostosowany format wizji i fonii. Zapobiega to sytuacjom, mogących występować przy zwykłych splitterach HDMI, gdy równoczesne podłączenie odbiornika TV obsługującego fonię w formacie DD5.1 i drugiego TV (lub projektora) nie obsługującego tego formatu, może powodować ograniczenie jakości dźwięku dostarczanego do obydwu odbiorników.

Obwody wejściowe nSplittera Pro są wyposażone w układy odfiltrowujące zakłócenia i regenerujące wejściowy sygnał HDMI, co pozwala na korzystanie z długich (do 20 m) kabli pomiędzy źródłem sygnału, a nSplitterem Pro. Obwody wyjściowe nSplittera Pro zawierają szerokopamowe wzmacniacze sygnału HDMI umożliwiające rozsyłanie sygnału kablami HDMI o długości do 20 m. Poza funkcją rozdzielacza sygnału HDMI, nSplitter Pro może służyć jako urządzenie pośredniczące w połączeniu urządzeń mających problemy we współpracy wskutek niezgodności algorytmów negocjacji protokołu HDCP.

Od wersji QS nSplittera Pro dodano obsługę funkcji QuickSwitch™, która umożliwia dynamiczną zmianę formatów wizji i fonii, tak by były one w każdej chwili optymalnie dostosowane do możliwości odbiorników podłączonych do nSplittera. Cechą wyróżniającą funkcję QuickSwitch™ jest to, że gdy jest ona załączona, to odbiornik telewizyjny podłączony do nSplittera, ale zgaszony, nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu przez nSplitter listy formatów akceptowanych przez podpięte odbiorniki. Oznacza to, że gdy któryś z podłączonych do nSplittera odbiorników jest w trybie stand-by, to brak obsługi przez niego jakiegoś formatu nie przeszkadza w wyświetlaniu tego formatu na drugim z podpiętych odbiorników, co nie jest możliwe w przypadku zwykłych spliterów HDMI.

Funkcja QuickSwitch™ jest szczególnie przydatna przy korzystaniu z urządzeń wyświetlających, które różnią się znacząco parametrami. Jeśli, na przykład, tylko jeden z podłączonych do nSplittera odbiorników obsługuje format 1080p@24, to gdy oba odbiorniki są załączone, nSplitter Pro 1x2 MK-II QS wymusza na źródle sygnału konwersję formatu 1080p@24 do formatu 1080i@60, tak by obraz był wyświetlany równocześnie na obu odbiornikach. Kiedy tylko odbiornik nie obsługujący formatu 1080p@24 zostanie zgaszony, nSplitter Pro 1x2 MK-II QS natychmiast informuje źródło sygnału o możliwości zmiany formatu transmisji na format optymalny dla odbiornika, który pozostaje załączony – w tym przypadku na format 1080p@24.

nSplitter Pro współpracuje z wszystkimi modelami dekoderów satelitarnych oferowanych przez polskie platformy:

- telewizję nowej generacji n
- platformę CYFRA+
- Cyfrowy Polsat,
- inne dekodery do telewizji kablowych
i przejmuje na siebie negocjacje protokołu HDCP z telewizorami, na których obraz z tych platform ma być wyświetlany.

Plus
+ 2 ekrany po HDMI z jednego odbiornika HD lub nboxa
+ dodatkowy zasilacz 12V w komplecie
+ nowa wersja MK-II QS!!
+ radzi sobie z problemem HDCP

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję
Klienci zakupili także
Pozostałe produkty z kategorii
Rozdzielacz Maximum HDMI 1x8

Rozdzielacz Maximum HDMI 1x8

590,00 zł290,00 zł
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl